Rodzina tenisowa podczas Memoriału Marty KOMOR 2013
II WOJEWÓDZKI TURNIEJ KWALIFIKACYJNY

Zwycięstwo w WTK-u to największe osiągnięcie Julii ARCHACKIEJ

Kętrzyńskie żaczki najlepsze w województwie

Julia Archacka (UKS Olimp Kętrzyn) wygrała II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny (WTK) w kategorii „żaczki” (10 lat i młodsze). W finale pokonała inną kętrzyniankę Olę Jakubiuk. Do rozegrania pozostał jeszcze jeden turniej kwalifikacyjny.

Marta Kawiak z Ostródy wygrała 4 poprzednie turnieje kwalifikacyjne. W piątym znalazła pogromczynię, Julię Archacką z Kętrzyna. Obie zawodniczki spotkały się w półfinale. Archacka wygrała 3-0 i pewnie awansowała do finału.

Kętrzyński finał
Swój półfinał wygrała również kętrzynianka Ola Jakubiuk i pierwszy raz w historii UKS Olimp - finał WTK był wewnętrzną sprawą klubu z Kętrzyna. Julia Archacka pokonała Olę Jakubiuk i obie wciąż walczą o zostanie numerem jeden w województwie.
Krzysztof Targoński, opiekun najmłodszych kętrzyńskich tenisistów nie kryje radości. Poświęcenie tej grupie 2-3 ostatnich lat przynosi pierwsze efekty.
- Dwie żaczki w pierwszej trójce rankingu wojewódzkiego, młodziczka trzecia, a w kolejce po swoje sukcesy czeka kilka jeszcze młodszych – wylicza Targoński.
Sukcesy w turniejach kwalifikacyjnych to efekt ciężkiej pracy podczas treningów. Kętrzyńscy pingpongiści trenują 3 razy w tygodniu pod okiem Jarosława Wikiry oraz Krzysztofa Targońskiego. Doskonałe warunki do gry zapewnia gimnazjum nr 2, od lat otwarte na uzdolnioną sportowo młodzież.

Walka o numer „Jeden” w województwie
Do rozegrania pozostał jeszcze jeden turniej kwalifikacyjny w każdej z kategorii. Żaczki – Archacka i Jakubiuk będą walczyły o numer jeden w rankingu, Aniela Żukowska ma szansę utrzymać trzecią pozycję wśród młodziczek (kategoria do 12 lat). Po Wojewódzkich Turniejach Kwalifikacyjnych przyjdzie czas na mistrzostwa województwa. Krzysztof Targoński nie chce mówić o szansach, żeby nie zapeszyć.
- W ubiegłym roku mieliśmy dwa medale wśród żaczek (srebrny – Aniela Żukowska i brązowy – Ola Jakubiuk) – urywa dyskusję Targoński.