Rodzina tenisowa podczas Memoriału Marty KOMOR 2013
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA MŁODZICZEK I MŁODZIKÓW W PISANICY

Złote medalistki mistrzostw województwa: Ola Jakubiuk i Aniela Żukowska

Złoto kętrzyńskiego debla dziewcząt. Aniela Żukowska i Ola Jakubiuk bezkonkurencyjne

Historyczny sukces najmłodszych tenisistów stołowych UKS Olimp Kętrzyn. Aniela Żukowska i Ola Jakubiuk wygrały grę podwojną podczas mistrzostw województwa młodziczek. W singlu Aniela zajęła trzecie miejsce, dwa pozostałe brązowe medale dorzuciła do dorobku kętrzynian Julia Archacka w deblu (z Martą Kawiak z Ostródy) i mikście (z Arkadiuszem Kucharskim z Pisanicy).

Sportowa rywalizacja podczas mistrzostw to, jak zawsze w Pisanicy, zawody na najwyższym poziomie organizacyjnym. Zbigniew Bobryk, główny animator ping ponga w Pisanicy, stanął na wysokości zadania i stworzył warunki do rozegrania dobrego turnieju.

Złoty debel z Kętrzyna
A w nim ważną rolę odegrali kętrzyńscy młodzi tenisiści. Wśród deblistek bezkonkurencyjne okazały się Aniela Żukowska i Ola Jakubiuk, które pokonały w półfinale duet Julia Archacka – Marta Kawiak, by w finale wygrać z duetem z Olecka Łuszczyńska – Miezianko. Początek gier kętrzyńskiego debla nie wskazywał wcale na tak szczęśliwy finał. Krzysztof Targoński ocenia, że wygrała dobra współpraca i chęć zwycięstwa obu dziewcząt.
- Pierwszy set półfinału przestały, ale od drugiego – aż do końca turnieju grały bezbłędnie – relacjonuje Targoński.
Trzecie miejsce w grze podwójnej zajęły kętrzynianka Julia Archacka i Marta Kawiak z Ostródy.
Rozgrywki singlowe to popis jednej zawodniczki – Julii Cieśniewskiej z Mrągowa. Brązowy medal wywalczyła Aniela Żukowska, przegrywając jedyny mecz w turnieju właśnie z Cieśniewską. Mecz o 3 miejsce to wewnętrzna sprawa UKS Olimp. Lepsza okazała się Aniela, pokonując 3-0 Olę Jakubiuk.

Mikst Pupel – Jakubiuk o krok od medalu
Miksty wygrali najlepsi zawodnicy turnieju Julia Cieśniewska i Jakub Bielicki z Działdowa. Trzecie miejsce w tej konkurencji dla pary Julia Archacka i Arkadiusz Kucharski z Pisanicy. Fantastycznie w turnieju zagrała ketrzyńska para Ola Jakubiuk – Szymon Pupel. Ich mecze były ozdobą tej konkurencji. Pokonali kilka wyżej notowanych par, ale …
- … przyszła pora na obiad i forma uleciała razem zupą i drugim daniem, które zaserwowali organizatorzy – przyznaje z uśmiechem Krzysztof Targoński. - Gdyby nie to, kto wie jak daleko zaszliby nasi tenisiści?
Ostatecznie zakończyli zawody na miejscu czwartym.
Krzysztof Targoński uważa, że największa niewykorzystana szansa przez dziewczyny z UKS Olimp to turniej zespołowy. Kętrzyńska drużyna miała realną szansą na srebrny medal. Niestety, skończyło się na czwartym miejscu.

Kętrzyn drugą siłą wśród młodziczek
Kilkuletnia praca duetu trenerskiego Jarosław Wikira – Krzysztof Targoński z najmłodszymi adeptami ping ponga w Kętrzynie przynosi już wymierne efekty. Dwu- i trzy-letni okres treningów przyniósł podczas rozgrywanych w Pisanicy mistrzostw województwa młodzików i młodziczek 4 medale.
To daje kętrzyńskiemu klubowi drugie miejsce w nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej dziewcząt. Przed nami tylko Mrągowo. Krzysztof Targoński przyznaje, że te dwa, trzy lata dobrej pracy to nie tylko zasługa wytrwałości i talentu młodych zawodników.
- Bez wsparcia miasta i kilku zaangażowanych sponsorów nie moglibyśmy stworzyć odpowiednich warunków treningu kętrzyńskiej młodzieży garnącej się do tenisa stołowego – mówi Targoński.

3. KS Dekorglass Działdowo III - Szymański Jakub, Rutkowski Mateusz
4. LUKS ABC Żak Pisanica - Kucharski Arkadiusz, Rutkowski Marcel, Markowski Dominik
5-6. KS Dekorglass Działdowo II - Rudnicki Patryk, Skoneczka Mikołaj
5-6. MLKS Ostródzianka Ostróda - Klimczewski Jakub, Góralski Kacper, Jankowski Igor

2. Szymański Jakub/ Rutkowski Mateusz – obaj KS Dekorglass Działdowo
3. Kucharski Arkadiusz – LUKS ABC Żak Pisanica/ Woźniak Szymon – LUKS Warmia Lidzbark Warmiński
4. Bielicki Jakub/ Chojnowski Wojciech – obaj KS Dekorglass Działdowo
5-8. Rutkowski Marcel/ Markowski Dominik – obaj LUKS ABC Żak Pisanica
5-8. Góralski Kacper/ Klimczewski Jakub – obaj MLKS Ostródzianka Ostróda
5-8. Szałaj Daniel/ Malinowski Mikołaj – obaj UKS Konieczki Ełk
5-8. Skoneczka Mikołaj/ Rudnicki Patryk – obaj KS Dekorglass Działdowo
9-11. Fiedorowicz Damian – MLKS Czarni Olecko/ Borsukiewicz Filip – UKS Konieczki Ełk
9-11. Jankowski Igor – Ostródzianka Ostróda/ Waszkiewicz Bartosz – UKS Olimp Kętrzyn

Gra mieszana
1. Bielicki Jakub –KS Dekorglass Działdowo/ Cieśniewska Julia – MKS Mrągowia Mrągowo
2. Rutkowski Mateusz –KS Dekorglass Działdowo/ Łuszczyńska Joanna – MLKS Czarni Olecko
3. Kucharski Arkadiusz – LUKS ABC Żak Pisanica/ Archacka Julia – UKS Olimp Kętrzyn
4. Pupel Szymon/ Jakubiuk Aleksandra – oboje UKS Olimp Kętrzyn
5-8. Skoneczka Mikołaj –KS Dekorglass Działdowo/ Staśkiewicz Maria – MKS Mrągowia Mrągowo
5-8. Woźniak Szymon – LUKS Warmia Lidzbark Warmiński/ Żukowska Aniela – UKS Olimp Kętrzyn
5-8. Szałaj Daniel/ Kulesza Aleksandra – oboje UKS Konieczki Ełk
5-8. Chojnowski Wojciech - KS Dekorglass Działdowo/ Pawłowska Zuzanna – MKS Mrągowia Mrągowo
9-11. Fiedorowicz Damian/ Miezianko Dominika – oboje MLKS Czarni Olecko
9-11. Jankowski Igor/ Kawiak Marta – oboje MLKS Ostródzianka Ostróda
9-11. Szymański Jakub –KS Dekorglass Działdowo/ Ceglińska Wiktoria – MKS Mrągowia Mrągowo